Evde Sarma Yapıp Satmak – Evden Sarma İşi

By | 18 Mayıs 2014

Evden Sarma İşi – Evde Sarma Yapıp Satmak

Ek gelir elde etmek için el emeği ile yapılan işlerin başında sarma yapıp satmak gelir. Ev hanımlarının kolaylık yapabileceği bu iş sermaye de gerektirmez. Evden zeytin yağlı  sarma sararak ev bütçesine katkı sağlayabilirsiniz. Biraz zahmetli bir iş olsada gelişen teknoloji sayesinde sarmaları çok daha seri ve hızlı bir şekilde sarabileceksiniz.

evde-sarmsfda-yapip-satmak

Hanımlar evde sarma sararak pastene, lokanta, cafe gibi dükkanlara satış yapabilirler. Dükkan sahipleri sarmayı ev hanımlarından kilo ile alıp porsiyon ile satarlar ve iyi para kazanırlar, sarmaları ev hanımlarından almaları zaman ve maliyet açısından çok daha avantajlı olduğu için kendileri evlere ek iş olarak sarma işini verirler. Ev hanımları da bu iş sayesinde evin bütçesine katkı sağlamış olurlar. Sarmayı sarmak için mutlaka makinesini almalı ve çok lezzetli olacak şekilde tüm maharetlerinizi göstermelisiniz. Çünkü yaptığınız sarmalar müşteriler tarafından beğenilirse, yine talep olacağı için dükkan sahipleri de devamlı sizden sarma sarmanızı isteyeceklerdir ve bu sayede de düzenli bir ek kazancınız olacaktır.

Sarma sararken mutlaka kaliteli malzeme kullanmaya çalışın sarma yaprağının en tazesi ve en kalitelisinizi tercik ediniz. Sarmanın iç malzemesi içinde yine aynı şekilde en taze ve kalitelisini tercih ediniz. Ayrıca her yemeğin lezzetli olması için bir püf noktası vardır sizlerde Annenizden veya yemek tarifleri kitaplarından bu püf noktaları araştırmayı ihmal etmeyiniz.

Yaptığınız sarmaları semt pazarlarında standlar açarak satabilirsiniz yada nişan, düğün doğum günü gibi özel günlerde yaptığınız sarmaları satabilirsiniz. Bu iş için nerede sarma satabilirim diye iyice araştırma yapınız mutlaka bir yerlerde satabileceğiniz satış noktaları olacaktır. İnternetten bile bu iş için açılmış bir sürü siteler bulunmaktadır ki sosyal paylaşım siteleri hariç.

Özel günler için ev yemeği yada tatlı çeşitlerinden sipariş vermek isteyenler olabilir konu altından ilanlarını verebilirler bu sayede evde yemek yapıp satmak isteyen hanımlarda faydalanmış olurlar.

2 thoughts on “Evde Sarma Yapıp Satmak – Evden Sarma İşi

  1. Burcu

    Merhaba, Alanya’da yaşıyoruz. 4 kişiyiz. Kolaylıkla ve titizlikle, montaj, katlama, paketleme, vb. işleri yapabiliriz.

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir