Hobi olarak başladığı çakıl taşlarını boyama işi ek gelir kapısı oldu

By | 9 Eylül 2014
Hobi olarak başladığı çakıl taşlarını boyama işi ek gelir kapısı oldu

Hobi olarak başladığı çakıl taşlarını boyama işi ek gelir kapısı oldu

Taş boyama sanatını hobi olarak yapmaya başlayan Selma Ekin, eserlerine ilgi artınca internetten satışa çıkardı. Birbirinden farklı taşlara renk ve şekil veren Ekin, taşlar üzerine resimler yapmanın kendisi için mutluluk kaynağını olduğunu belirtti. Selma Ekin, kendisi için kurulan blog adresinde taşları sergileyip satışa sunuyor, isteğe göre özel çalışmalar da yapıyor.

Samsun’un Terme ilçesinde yaşayan Selma Ekin, deniz kenarında topladığı farklı taşlara renk vermeye hobi olarak başladı. Yaptığı eserlere ilgi artınca taşları internet sitesinden satışa çıkardı. Ekin, taşlara renk vermeye hobi olarak başladığını, etrafındaki insanlara hediye ettiğini, ilgi beklediğinden çok olunca kendisine ek bir gelir kapısı açtığını aktardı. Deniz kenarından ve ırmak kenarlarından topladığı taşları boyayarak onlara değişik bir görüntü verdiğini belirten Ekin, “Gördüğüm değişik şekildeki taşların görüntüsü çok hoşuma gitti. Yine başka bir gün gittiğim kına gecesinde bahçeye serpilmiş boyalı taşların görüntüsünden çok etkilendim. Torunlarımın ‘biz de boyayalım’ demesi ve benden yardım istemeleri üzerine hobi olarak başladım çakıl taşlarını boyamaya. Bu iş bana huzur ve mutluluk verdi.

Boyadığım taşları tanıdıklara hediye ettim. Hiçbir ticari amacım yoktu. Önceleri etrafımdaki insanların bu kadar beğenisini kazanacağını da hiç düşünmemiştim. Torunlarımla birlikte hobi olarak başladığım taş boyama sanatı bana ek bir gelir kaynağı oldu.” dediTaşlara olan ilgisinden bahseden Ekin, şunları ekledi: “Biraz hava alabilmek ve kendimi dinlendirebilmek için sahilde her gezdiğimde bazen elime alıp, evirip çevirip fırlatıp atmaya dahi kıyamadığım taşların şekillerine hayran oluyorum. Bu iş emek ve sabır isteyen bir iş, biraz yorucu ancak yorucu olduğu kadar da zevkli ve dinlendirici. Bu şekilde taşları renkli bir dünya haline getirmek benim için çok büyük bir mutluluk kaynağı oldu.”Birbirinden farklı taşların üzerine çiçek motifleri, gül resimleri, hayvan figürleri ve hat sanatıyla yazı yazıp resim çizerek boş zamanlarını değerlendiren Ekin, bu taşların masa süsü yapılabileceği, kavanoz içinde sergilenebileceği gibi duvara da monte edilip dekor yapılabileceğini ifade etti.

2 thoughts on “Hobi olarak başladığı çakıl taşlarını boyama işi ek gelir kapısı oldu

 1. Yurdanur

  İstanbul Bahçelievlerde oturmaktayım ve çocuğum olduğu için evde ek iş aramaktayım dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler…

  Reply
  1. admin

   Yurdanur hanım kişisel becerilerinizi bize iletirseniz size daha uygun bir ek iş sağlayabiliriz.

   Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir